Sny alfabetycznie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona żeńskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona męskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z

  Kornelia

  To żeńska forma imienia Kornel, które pochodzi od nazwy znanego rzymskiego rodu Korneliuszów (Cornelius).

  Kornelia żyje sprawami innych, siebie usuwając w cień. Bywa wścibską plotkarą, a każdego podejrzewa o złe intencje. Pełna specyficznego niepokoju stara się wytropić wszelką nieprawość w świecie. Szybko przez to zdobywa doświadczenie i znajomość ludzkiej natury. Niewiele można przed nią ukryć i lepiej nie robić sobie z niej wroga. Nie potrafi jednak zaufać i otworzyć serca, nawet na bliskich. Kocha podróże- zwłaszcza gdy może dotrzeć tam, gdzie nikt inny jeszcze nie był, ryzyko i pragnie zostać pionierką w wielu dziedzinach, aby zapisać się w pamięci potomnych. Jest konsekwentna oraz ambitna i nastawiona na cel, gdy tylko się on wyklaruje. Lubi pomagać i uważa się za osobę wielce przydatną, chociaż niewielu ma ochotę korzystać z jej usług. Nie cieszy się sympatią otoczenia. Ciężko z nią wytrzymać, ponieważ grymasi, prawi morały i wtrąca się tam, gdzie jej nie chcą. Postrzegana jest jako kobieta ekscentryczna, zarozumiała, a także dziwaczna. Za to jest chodzącą szczęściarą, jeśli chodzi o związki. Kornelia wysoko ceni życie rodzinne oraz luksusy i wszystko to dostaje od losu. Spotyka na swej drodze idealnego mężczyznę, który dozgonnie ją kocha, szanuje i jest w stanie znieść każdy jej grymas, wybuch, a także częste kłótnie. Dla niego może się zmienić i przepracować swe wady, chociaż najczęściej dostrzega je dopiero w dojrzałym wieku. Najbliższych Kornelia ubóstwia przez całe życie, traktując ich jak ideały. Przepełnia ją duma, gdy patrzy na swych bliskich lub opowiada o dzieciach oraz mężu. Nigdy nie osiąga limitu pochwał pod ich adresem. Paranoicznie boi się natomiast porzucenia lub zdrady, nie wierząc w szczęście do grobowej deski. Nieraz zadręcza męża ciągłymi podejrzeniami.

  Zawody dla Kornelii:
  w polityce i działalności społecznej, psychiatra, psycholog, nauczyciel akademicki

  Imieniny Kornelii:
  31 marca

  Patroni Kornelii:
  Św. Kornelia (III-IV w.) – rzymianka, która podczas prześladowania chrześcijan zginęła w młodym wieku śmiercią męczeńską. Zachowała się o niej tylko wzmianka w Martyrologium Rzymskim.

  Odmiany i zdrobnienia imienia Kornelia:
  Kornela, Kornelcia, Kornelik, Kornelka, Nel, Nela, Nelcia, Neli, Nelia, Nelka

  Formy obcojęzyczne:
  Cornelia (łac., hiszp., wł.), Cornelia, Cornela, Cornelle (ang.), Cornelia, Kornelia (niem.), Cornélie (fr.), Kornilija (ros.), Kornelie (czes.), Kornélia (słowac.), Kornelija, Kornilija, Kornela (połud.-słow.)

  Znani imiennicy:
  Kornelia – córka Publiusza Korneliusza Scipiona, uznawana za ideał kobiety rzymskiej
  Kornelia Dobkiewiczowa – pisarka, autorka utworów dla młodzieży i folklorystka
  Kornelia Marek – biegaczka narciarska
  Kornelia Ender – niemiecka pływaczka

  Więcej w tej kategorii: « Kleopatra Krystyna »

  Skomentuj

  Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

  Sennik internetowy - Znaczenie snów
  Opis Imion męskich oraz żeńskich