Sny alfabetycznie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona żeńskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona męskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z

  Karolina

  Imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa charal, carl -mąż, mężczyzna. Oznacza: wierna małżonkowi, oddana domowi.

  Karolina jest bardzo dociekliwa, a przy tym sumienna i zorganizowana. Wszystko stara się wykonać jak najlepiej i w terminie. W młodości nauka nigdy nie sprawia jej problemów, a przy tym chętnie udziela się w wielu kołach naukowych i startuje w olimpiadach oraz konkursach – zawsze odnosząc sukces! Nie lubi porzucać rozpoczętych zadań. To zaangażowany pracownik, który potrafi oddzielić życie zawodowe od rodzinnego. Czasem ten perfekcjonizm męczy i ją samą. Powinna pamiętać o odpoczynku i nabraniu dystansu. Posiada talent organizatorski, malarski i zmysł estetyczny. Zrealizuje się jako projektantka lub architekt. Bywa dość nieśmiała, wyniosła i majestatyczna. Zbyt wyniosła dla wielu – nie preferuje bowiem pospolitych rozrywek, jarmarków i dyskotek. Właściwie unika tłumów, imprez masowych i większych zbiorowisk ludzi. Otacza się gronem wypróbowanych przyjaciół i lubi z nimi spędzać czas. Ogólnie jest jednak sympatyczną osobą. Potrafi zjednywać sobie ludzi, ale biada temu, kto nadepnie jej na odcisk. Nie wybacza błędów i nie próbuje naprawić kontaktów. Życie rodzinne z Karoliną jest idealne. To kochająca matka i żona, a wcześniej także córka. Szczególnie dobry kontakt ma ze swoją mamą, którą uważa za wzór. Aby jednak w pełni korzystać z dobrodziejstw natury Karoliny, należy zapewnić jej oparcie i stabilność. Ona potrafi długo i cierpliwie czekać na swego księcia z bajki, co nie znaczy, że ma wobec wybranka wygórowane wymagania. Jest po prostu ostrożna i zachowuje rezerwę – potrafi oddzielić ziarno od plew! Gospodynią będzie doskonałą. Jej dom zostanie urządzony z pomysłem i smakiem, co nie znaczy, że nie będzie, jako projektantka, często tego wystroju zmieniać. Jeśli pokocha – to na całe życie. Partnerowi daje czas, aby ją poznał i zrozumiał w pół słowa, ponieważ ogólnie łatwo ją zranić, chociaż się do tego nie przyznaje.

  Zawody dla Karoliny :
  lekarz, prawniczka, notariusz, stewardessa

  Imieniny Karoliny:
  18 stycznia, 1 lutego, 2 marca, 9 maja, 5 lipca, 18 lipca, 5 sierpnia, 4 listopada, 18 listopada
  Najbardziej popularną datą jest 18 listopada.

  Patroni Karoliny:
  Bł. Karolina Kózkówna –18 listopada 1914 roku jako 17-letnia dziewczyna zginęła z rąk carskich żołnierzy, broniąc cnoty czystości. Patronka młodzieży polskiej.

  Odmiany i zdrobnienia imienia Karolina:
  Karla, Karola, Karolcia, Karolinka, Karolka, Ina, Lina, Lotta

  Formy obcojęzyczne;
  Carolina, Karolina (ogólnie przyj. forma), Caroline, Carolyn (ang.), Caroline, Karoline (niem.), Caroline (fr.), Carolina (hiszp., wł.)

  Znani imiennicy:
  Karolina Łubieńska – aktorka
  Karolina Rainier – księżna Monako
  Karolina Wajda – aktorka, córka Andrzeja Wajdy i Beaty Tyszkiewicz

  Przysłowia i powiedzonka:
  Nie jest niewinna już Karolina – została tylko niewinna mina.
  Ktoś taki jak Karolina? Okazało się – super dziewczyna.
  Kto raz zakocha się w Karolinie, ten dla świata całkiem zginie.

  Więcej w tej kategorii: « Karina Katarzyna »

  Skomentuj

  Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

  Sennik internetowy - Znaczenie snów
  Opis Imion męskich oraz żeńskich