Sny alfabetycznie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona żeńskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona męskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z

  Karina

  Imię żeńskie będące zdrobniałą formą imienia Katarzyna. Według niektórych źródeł imię to pochodzi od włoskiego wyrazu carina co oznacza: miła.

  Karina jest odpowiedzialna, zaradna i solidna oraz poważnie podchodzi do swych obowiązków. Można liczyć na jej profesjonalizm. Stawia na nieustanne podnoszenie wyników oraz umiejętności nie tylko u innych, ale przede wszystkim u siebie. Posiada refleks i umiejętność odczytywania ludzkich intencji, dlatego wygrywa każdą bitwę i nie ma sobie równych w słownej szermierce. Wszędzie jej pełno, zawsze pcha się na afisz i nie toleruje sprzeciwu. Uwielbia rozprawiać o swych sukcesach. Lubi też mówić o życiu prywatnym, ale bardziej szczebiocze niż dotyka konkretów, tuszując w ten sposób swą nieśmiałość. Na temat innych zawsze mówi to, co myśli – prawdę o sobie przemilcza. Kiedy coś jej nie odpowiada lub ktoś nadepnie jej na odcisk, zamyka się w sobie, nie podejmując rozmów ugodowych. Znajomym ciężko zgadnąć o co jej chodzi. Jest dobrym człowiekiem o wielkim sercu i geście. Chętnie pomaga i pociesza sprawiając, że problemy nie wydają się już tak wielkie. Jej nadpobudliwość odstrasza jednak mniej wytrwałych. Dlatego Karina wybiera przyjaciół z poczuciem humoru i potrafiących się zdystansować. Z nią każdy dzień może być przygodą życia. Unika za to zmian, woli stawiać kroki na znanym sobie gruncie. Z łatwością dominuje nad innymi i wiele wymaga, siebie nie oszczędzając. Potrafi dać się poznać w pracy, stając się zarozumiałą i zgorzkniałą. Niełatwo dotrzymać jej kroku i lepiej nie zachodzić drogi. Z trudem nawiązuje trwalsze znajomości. Karina niestety dość późno decyduje się na rodzinę. Mimo romantycznej natury i szczerych chęci, wciąż coś krzyżuje jej plany. Jednocześnie nieustannie porządkuje swoje sprawy i brak jej czasu. Później porządkuje i planuje życie każdego ze swych bliskich. Narzuca ostre tempo i surowe zasady. To ona dominuje w domu i trzyma rękę na pulsie. Będzie dobrą matką i żoną, choć nieco zdystansowaną. Okazuje więcej serca, kiedy wszyscy poruszają się według jej wskazówek. Należy uważać, aby zbytnio nie wciągnęła się w wir pracy, gdyż grozi jej całkowite zgorzknienie i utrata uroku osobistego. Z natury jest kobietą czułą i wrażliwą, choć temperamentną. Nieustannie coś załatwia, organizuje, zaprasza gości. Wszystko z rozmachem. Od partnera oczekuje zrozumienia, opieki, troski i poczucia bezpieczeństwa, wówczas z typową sobie lekkością góry przenosi.

  Zawody dla Kariny:
  aktorka, modelka, wokalistka, nauczycielka wychowania fizycznego

  Imieniny Kariny:
  2 sierpnia, 7 listopada
  Najbardziej popularną datą jest 2 sierpnia.

  Patroni Kariny:
  Św. Karina – męczennica i ofiara prześladowań cesarza Juliana Apostaty. Została zamordowana wraz z mężem i trzynastoletnim synem w 361 roku.

  Odmiany i zdrobnienia imienia Karina:
  Karinka, Karińcia, Karisia, Kariś, Kariśka

  Formy obcojęzyczne:
  Karen (ang.), Carine (fr.), Karen, Carina (hiszp.), Karin, Karen (niem.), Carina (wł.)

  Znani imiennicy:
  Karina Kunkiewicz – aktorka i prezenterka telewizyjna
  Karina Lipiarska Pałka – łuczniczka
  Karina Szafrańska – aktorka filmowa i dubbingowa, prezenterka telewizyjna , doktor logopedii
  Karina Wojciechowska – modelka

  Przysłowia i powiedzonka:
  Długo przebierała w młodzieńcach Karina, więc dziś ich wybiera tylko na rycinach.

  Więcej w tej kategorii: « Kamila Karolina »

  Skomentuj

  Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

  Sennik internetowy - Znaczenie snów
  Opis Imion męskich oraz żeńskich