Sny alfabetycznie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona żeńskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona męskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z

  Kamila

  To żeńska forma imienia Kamil. Pochodzi od łacińskiego słowa camillus - oznacza osobę szlachetnie urodzoną. W Polsce występuje od XVIII wieku.

  Kamilę cechuje niebywała energia i zapał w działaniu – pierwsza zgłosi się do nowego projektu lub pierwsza opracuje innowacyjną strategię. Niestety bardzo łatwo zranić ją najmniejszą nawet krytyką, należy z uwagą dobierać słowa, gdyż odpowiednio zmotywowana, może dokonać cudów! Pomimo braku zamiłowania do nauki, osiąga zazwyczaj sukces. Jest przy tym zdeterminowana i niezwykle uparta. Zdarza jej się walczyć o swoje, nawet gdy nie ma racji i znajduje się na przegranej pozycji. Zrealizuje się w zawodzie, w którym potrzeba wykazać się umiejętnościami twórczego myślenia. Niestety często zatraca się w marzeniach i nie odróżnia rzeczywistości od fikcji. Zdarza jej się okłamywać znajomych. Zdecydowanie więcej ma przyjaciół odmiennej płci. Kobiety jej nie znoszą – mężczyźni uwielbiają. To urocza kokietka. Do tego bywa bardzo towarzyska, chociaż zachowuje pewien dystans wobec ludzi. Kamila nie wierzy w przyjaźnie, ponieważ wiele razy się na nich zawiodła. Trudno zdobyć w pełni jej zaufanie. Jest bardzo pamiętliwa i chowa urazę tak długo, aż nadejdzie moment rewanżu. Często wykorzystuje innych do swoich intryg. Kamila posiada licznych wielbicieli, ponieważ przedkłada towarzystwo mężczyzn nad spotkania z kobietami. Uwielbia flirtować, intrygować i kokietować! Niejeden, ulegając jej czarowi, stał się niewolnikiem jej wizji. Bardzo możliwe, iż w końcu trafi na mężczyznę, który silną ręką poskromi jej naturę i zapewni jej wszystko czego potrzebuje. A Kamila wymaga wiele. Oprócz opieki i przewodnictwa, także luksusu, przepychu, poczucia niezależności. Dlatego gustuje w dobrze sytuowanych mężczyznach. Zdobycie jej serca nie daje jednak pewności zdobycia jej na zawsze. Kamila ma kapryśny charakter i szybko może się znudzić, nawet jeśli odnajdzie wymarzoną miłość. Niestety jej związki często się rozpadają.

  Zawody dla Kamili:
  w marketingu, handlu, administracji, sekretarka, tłumaczka, stewardesa , nauczycielka

  Imieniny Kamili:
  3 marca, 21 marca, 31 maja, 26 lipca, 16 września
  Najbardziej popularną datą jest 16 września.

  Patroni Kamili:
  Św. Kamila z Tuluzy – zginęła z rąk barbarzyńców w 418 r. broniąc swej czci podczas ataku na Tuluzę i zdobycia miasta przez króla Honoriusza.
  Bł. Kamila Varano (1458-1524) – klaryska pochodząca z włoskiej rodziny książęcej z Camerino. Słynęła z wizji mistycznych i daru proroctwa.

  Odmiany i zdrobnienia imienia Kamila:
  Kamilcia, Kamilka, Kamisia, Kama, Kamcia, Kami, Kamusia

  Formy obcojęzyczne:
  Camilla (ogólnie przyjęta forma), Camilla, Camille (ang., niem., fr.), Camila (hiszp.), Camilla (wł.), Kamillija (ros.), Kamila (czes., słowac.), Kamila, Kamilija (połud.-słow.)

  Znani imiennicy:
  Kamila Chudzik – polska lekkoatletka
  Kamila Skolimowska – polska lekkoatletka, mistrzyni olimpijska w rzucie młotem
  Camilla Parker Bowles – księżna Kornwalii, druga żona księcia Karola
  Brigitte Bardot, właściwie Camille Jeaval – francuska aktorka filmowa

  Przysłowia i powiedzonka:
  Kto Kamilę choć raz spotka, tego później niejedna dotknie plotka.
  Należy kojarzyć Kamę raczej z dziewczyną, a nie z margaryną, Choćby dlatego, że te prawdziwe Kamy nie wymagają reklamy.

  Więcej w tej kategorii: Karina »

  Skomentuj

  Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

  Sennik internetowy - Znaczenie snów
  Opis Imion męskich oraz żeńskich