Sny alfabetycznie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona żeńskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona męskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z

  Ada

  Imię to pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza: stroić się, upiększać się. Zaczerpnięte zostało z Biblii i weszło do użycia na przełomie XIX i XX wieku.

  Ada to kobieta z klasą. Wzbudza sympatię, jest obiektywna, pewna siebie i władcza. Często wybucha, sprzecza się, upiera się przy swoim zdaniu i lubi odmawiać. Jest niestrudzona w swych dążeniach, nie oszczędza się i przepracowuje. Dobrze na tym wychodzi w interesach, ale nie na zdrowiu. Poza tym lubi zajmować się twórczością – malarstwem, rzeźbą. Ma dobry gust i wyrafinowany smak. Ada jest zazwyczaj wierną przyjaciółką, choć mało dostępną. Sama niechętnie mówi o sobie, ale bliskich swemu sercu zawsze wysłucha. Można liczyć na jej pomoc i wsparcie. Jest kobietą pragnącą żyć pełnią życia. Lubi być sama, ale nie mówi „nie” rodzinie. Potrafi pokochać i spełnia się w roli matki oraz żony, jest świetną panią domu. Zadba o ciepło rodzinne, o dobrobyt i szczęście najbliższych. Dla swojego partnera będzie nieustannym obiektem westchnień i powodem szczęścia. Jest zmysłowa, spragniona ciepła, czułości i przyjemności. Niestety jej perfekcja może także ciążyć członkom rodziny, zwłaszcza dzieciom, których natury nie da się od razu poskromić. Ada wszelkie kłótnie i starcia rekompensuje jednak miłością i oddaniem.

  W przyjaźni na równi traktuje mężczyzn i kobiety. Potrafi owinąć sobie ludzi wokół palca i wykorzystać w razie potrzeby. Mimo to wzbudza sympatię wszędzie gdzie się pojawi. Naturalny obiektywizm, ambicja i upór mogą początkowo zrażać do niej otoczenie, warto jednak się z nią przyjaźnić, ponieważ jest oddana i wierna. Zawsze pomoże w potrzebie i wesprze zarówno dobrym słowem, jak i konkretną radą. Sama nie zdradza swoich uczuć i otacza się aurą tajemniczości.

  Silna psychika, stanowczość, władczość – to typowe cechy Ady. Potrafi niczym mężczyzna przejąć ster twardą ręką i poprowadzić każde przedsięwzięcie do końca wytyczoną wcześniej drogą. Jest niestrudzoną feministką – przebojowa, pewna siebie i nieugięta. Dobrze radzi sobie w interesach, ponieważ to urodzony przywódca – a do tego z klasą! Ada sprawnie poprowadzi niezbędne negocjacje i odpowiednio zarządzi firmą lub powierzonym jej działem. Jest typem pracoholiczki.

  Zawody dla Ady:

  nauczycielka akademicka, dziennikarka, dekoratorka i plastyczka.

  Imieniny Ady:

  10 stycznia, 5 lutego, 6 kwietnia, 19 kwietnia, 8 czerwca, 28 lipca, 8 września, 12 grudnia, 24 grudnia.
  Najbardziej popularną datą imienin jest 5 lutego.

  Patroni Ady:

  Ada – według Biblii jedna z żon Lemecha, matka Jebala.

  Odmiany i zdrobnienia imienia Ada:

  Adela, Adelka, Adzia.

  Formy obcojęzyczne:
  Ada (ogólnie przyjęta forma), Adah (ang.), Oda (fiń.), Adina (węg.)

  Znani imiennicy:

  Ada Rusowicz – piosenkarka
  Ada Sari, właściwie Jadwiga Schayer (1889-1968) – śpiewaczka operowa i profesor Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie.

  Przysłowia i powiedzonka:

  Ada to nie wypada.
  Komu w oko wpadnie Ada, ten na ogół szpetnie wpada.

  Więcej w tej kategorii: « Adela

  Skomentuj

  Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

  Sennik internetowy - Znaczenie snów
  Opis Imion męskich oraz żeńskich