Sny alfabetycznie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona żeńskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona męskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z

  Adela

  Imię żeńskie pochodzenia germańskiego, wywodzące się od słowa -adal –szlachetny. Oznacza więc kobietę o szlachetnym obliczu i usposobieniu. Czasami traktowana jako skrócona forma imienia Adelajda.

  Adela przebojem i z determinacją zdobywa świat. Jest pewna siebie, dobrze wykształcona i nastawiona na zwycięstwo. Doskonale wie, czego chce. Nie liczy się z opinią innych. Nie rezygnuje też z najprostszych rozwiązań i najkrótszych dróg do sławy. Stawia na konkretne wyniki. Posiada badawczy, analityczny umysł. Kocha taniec, śpiew, ruch i sport. Łączy w sobie energię i żywiołowość z dążeniem do doskonałości.
  Entuzjastycznie podchodzi do życia i pracy, ale robi tylko to, na co ma ochotę. Pozytywnie wpływa na otoczenie. Nie ulega wpływom. Nie jest zarozumiała dlatego właśnie cieszy się powszechnym szacunkiem. Dystansuje się nieco do ludzi i bywa chłodna, musi bowiem w pełni zaufać, aby obdarzyć przyjaźnią. Bywa też drażliwa, nerwowa i gwałtowna, jeśli jej energia nie znajdzie stosownego ujścia. Lepiej nie próbować krytykowania jej działań – naderwane relacje z Adelą trudno odbudować. Niełatwo zapomina, za to drugiego dna dopatrzy się wszędzie.
  Niechętnie mówi o sobie, a związek stanowi dla niej kolejne wyzwanie i pole do popisu zrobi więc wszystko, aby było idealnie. Nie daje się łatwo zdobyć, sama także preferuje mężczyzn, o których musi zawalczyć . Zadba o najdrobniejsze szczegóły, ale nie o uczuciowość. Niełatwo przede wszystkim jest ją zatrzymać!.Do końca niezależna. Ale będzie wzorową panią domu, która z ogromnym poświęceniem obroni swoich bliskich. Najchętniej bogato wychodzi za mąż, co traktuje jako jeden z życiowych sukcesów. Nie da się jednaj zdominować. Partner powinien za nią nadążyć i podzielać jej pasje.

  Zawody dla Adeli:
  Najlepiej czuje się w roli pani domu. Ponadto dobrze poradzi sobie jako :
  pedagog, wychowawczyni, pielęgniarka, handlowiec i dekoratorka wnętrz.

  Imieniny Adeli:
  23 listopada i 24 grudnia
  Najbardziej popularną datą jest 24 grudnia.

  Patroni Adeli:

  Św. Adela (VIII w.) – córka niemieckiego króla Dagoberta II. Po śmierci męża wstąpiła do zakonu benedyktyńskiego. Założycielka klasztoru pod Trewirem.

  Odmiany i zdrobnienia imienia Adela:
  Ada, Adelcia, Adelek, Adelinka, Adelka, Adelunia, Adelusia, Adeńka, Adula, Adulek, Aduśka, Adzia, Adzik

  Formy obcojęzyczne:
  Adela (łac., hiszp.), Adaline, Adela, Adelina, Adeline, Edeline (ang.), Adela, Adelka (chorw.), Adéla, Adelina (czes.), Adele (fr.), Adala, Adela, Adele, Adelina (niem.), Adela, Adelka (słoweń.), Adele, Adelina (wł).

  Znani imiennicy:

  Adela Dankowska – pilotka szybowcowa, wielokrotna rekordzistka
  Adela Szwaja – malarka
  Adele Laurie Blue Adkins – popularna brytyjska piosenkarka
  Adele Simpson – amerykańska projektantka mody.

  Więcej w tej kategorii: « Adelajda Ada »

  Skomentuj

  Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

  Sennik internetowy - Znaczenie snów
  Opis Imion męskich oraz żeńskich