Sny alfabetycznie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona żeńskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona męskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z

  Alicja

  Imię żeńskie pochodzące prawdopodobnie od angielskiego zdrobnienia niemieckiego imienia -Adelheid (Adelajda) - niewiasta o szlachetnym obliczu i usposobieniu.
  Możliwe jest również inne pochodzenie od greckiego słowa
  - aletheia (pisanego alitia) – prawda.

  Alicja to zaradna i twórcza kobieta. Jest silna i ambitna, ale nie walczy o pozycję zawodową i sukcesy. Praca nie jest dla niej najważniejsza. Wybiera zawody oparte na współpracy z ludźmi i niesieniu pomocy innym. Często wybiera również zawody ryzykowne i wdzięczne, dające jej możliwość działania. Nie sprawdzi się na odpowiedzialnym stanowisku, gdzie trzeba samodzielnie podejmować wiążące decyzje. Alicja co prawda w lot pojmuje całość zagadnień i nie trzeba dwa razy jej powtarzać, należy jednak pilnować, aby nie zlekceważyła szczegółów i dokładnie przestudiowała każdy problem. Do tego posiada zdolności artystyczne. Alicja bardzo kocha swoją rodzinę i jest jej oddana. Jako gospodyni jest oszczędna i lubi wyśmienicie gotować. Rodzina kieruje wyborami Alicji, która walczy o dobro swoich bliskich i wiele dla nich poświęca. Jej partner musi dotrzymywać jej kroku i być równie zdecydowanym człowiekiem, aby uniknąć zbędnych sprzeczek. Jednak codzienne obowiązki szybko ją nużą. Potrafi jednak odpowiednio zorganizować czas swojej rodzinie. Prowadzi dom otwarty, w którym nikt nie może się nudzić .Alicja umie zachować się w każdym towarzystwie i szybko dostosować się do każdej sytuacji. Prawie nigdy nie prosi o pomoc. Ma duże poczucie humoru i jest lubiana przez znajomych. Jest dobrą przyjaciółką, chociaż nie wszystkich traktuje równo. Wartościuje przyjaciół i niekiedy wykorzystuje znajomości dla swoich interesów. Lubi towarzystwo osób zdecydowanych i intrygujących. Sama wytwarza wokół siebie swoistą aurę zainteresowania. Trudno nie zauważyć Alicji w tłumie. Ogólnie wzbudza wiele sympatii, zwłaszcza usposobieniem wesołego podlotka. Przy niej każdy czuje się dobrze. Śmiało można powierzyć jej swój sekret – Alicja jest najbezpieczniejszym bankiem! Na próżno jednak przyjaciele starają się wyciągnąć coś od niej – nawet emocje potrafi skrzętnie ukrywać. Nie chwali się swoimi planami, marzeniami ani problemami. Woli pomagać innym niż prosić o pomoc.

  Zawody dla Alicji :
  Osiągnie sukces w biznesie, marketingu, organizacji i zarządzaniu, sztuce. Należy jednak pamiętać, że sprawdza się tylko na mniej odpowiedzialnych stanowiskach.

  Imieniny Alicji:
  9 stycznia, 10 stycznia, 3 lutego, 15 lutego, 18 kwietnia, 11maja, 18 maja, 12 czerwca, 21 czerwca, 1 września, 14 października, 16 grudnia. Najbardziej popularnymi datami są 12 czerwca i 21 czerwca.

  Odmiany i zdrobnienia imienia Alicja:
  Ala, Aleczka, Aleńka, Alicjuś, Aliś, Alka, Aluchna, Alucia, Alunia, Alusia

  Formy obcojęzyczne:
  Alice, Alyce, Alis (ang.), Alice, Alix (fr.), Alice (niem., wł., czes.), Alicia (łac., hiszp.), Alicija (ros., serb., słoweń.)

  Znani imiennicy:

  Alicja Bachleda-Curuś – aktorka
  Alicja Jachiewicz – aktorka
  Alicja Janosz – piosenkarka
  Alicja Majewska – piosenkarka
  Alicja Resich-Modlińska – dziennikarka
  Alicja Pęczak – pływaczka
  Alicia Beth Moore – amerykańska piosenkarka (Pink)

  Przysłowia i powiedzonka:

  Miała pecha pani Ala, wciąż trafiała na brutala. A gdy trafił się ktoś miły, to przeważnie nie miał siły.

  Więcej w tej kategorii: « Amanda Aleksandra »

  Skomentuj

  Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

  Sennik internetowy - Znaczenie snów
  Opis Imion męskich oraz żeńskich