Sny alfabetycznie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona żeńskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona męskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z

  Alina

  To imię żeńskie pochodzące z języka niemieckiego, powstało jako zdrobnienie imion Adelajda i Adelina. Imię to oznacza osobę, która zachęca do działania.

  Alina to prostolinijna, naturalna i przebojowa kobieta , prawdziwa rewolucjonistka i filantropka. Świat stoi przed nią otworem, o ile uwierzy we własne siły i możliwości. Potrafi być uparta, gdy czegoś chce. Na ogół jednak stara się nie wychylać – nie dla niej walka o stołki. To niezależna dusza, która preferuje spokój oraz harmonię w swym życiu. Z życiowych zmagań i porażek potrafi wyciągać wnioski i naukę na przyszłość. Mimo to nerwowo przeżywa niepowodzenia. Zdecydowanie lepiej czuje się w wolnych zawodach, niczym nieskrępowana i w miarę niezależna. Zorganizowane czy wręcz korporacyjne życie zawodowe absolutnie nie są dla niej. Ma duszę artystki i obca jej jest rywalizacja. Alina szybko zjednuje sobie ludzi. Trzeba jednak uważać-potrafi wykorzystać słabszych bez skrupułów, jeśli tylko podążą za jej głosem. Gdy natrafi na opór niszczy go. Jest dumna. Czyta w ludzkich sercach, jak w otwartej księdze, toteż lepiej jej nie okłamywać. Przyjaciółką jest wierną aż po grób i bardzo oddaną każdej sprawie. Swoje działania opiera na logice oraz uczuciach. Potrafi cieszyć się z drobnostek. Alina lubi wieść ułożone i uporządkowane życie, dlatego stabilizacja, jaką daje rodzina, jest dla niej niezbędna. Pragnie stworzyć przytulne gniazdko dla siebie oraz bliskich i sprawować w nim kobiece rządy. To dobra matka oraz żona. Wybranek jej serca powinien urzekać ją na każdym kroku i być autorytetem oraz wsparciem. Musi też pozwolić sobą dyrygować. Alina nie wybacza i nie rozumie zdrad czy rozstań. Nie znosi bowiem burzliwych zmian w życiu, sytuacji nie do opanowania oraz marudzących ludzi. Sama pozostaje bezsprzecznie wierna swoim wyborom i ideałom. Z ciepła domowego ogniska czerpie siłę oraz pewność siebie. Nie mogłaby owocnie bez tego działać. Jeśli kocha i może zaufać dokonuje rzeczy niemożliwych. Chętnie przyjmuje gości i dla każdego ma miłe słowo, a jej dom prowadzony jest na najwyższym poziomie. Biada jednak temu, kto spróbuje zagrozić tej sielance. Alina potrafi pokazać pazury i bronić bliskich z zaciekłością lwicy.

  Zawody dla Aliny:
  Doskonale poradzi sobie w większości zawodów lecz najlepiej czuje się w wolnych zawodach a nie w zorganizowanych zespołach.

  Imieniny Aliny:
  16 czerwca, 17 czerwca, 28 lipca, 20 października, 16 grudnia.
  Najbardziej popularną datą jest 16 czerwca.

  Patroni Aliny:

  Św. Alina z Forest. -W wieku kilkunastu lat, bez wiedzy rodziców, przyjęła chrzest z rąk wędrownego misjonarza. Została za to przez nich sprowadzona siłą do domu i wtrącona do więzienia. Zmarła w nim w roku 640 na skutek rany zadanej przez strażnika. Patronka chorób oczu.
  Św. Alina z Martain (XI-XII) – siostra św. Witalisa z Savigny. Pierwsza matka przełożona klasztoru żeńskiego wybudowanego przez hr. Wilhelma z Martain. Wiodła życie pełne ascezy i dobrowolnych umartwień. Zmarła w 1125 roku.

  Odmiany i zdrobnienia imienia Alina:

  Ala, Alcia, Aleczka, Ali, Alinka, Alinusia, Alinuś, Alka, Alonka, Alunia, Alunka, Alusia, Alutek, Alutka, Aluś

  Formy obcojęzyczne:
  Alina, Aline, Alena (ogólnie przyjęta forma)

  Nazwiska pochodzące od imienia Alina:
  Alinowski, Alkiewicz

  Znani imiennicy:

  Alina Charigot – żona malarza impresjonisty Auguste’a Renoira, uwieczniona na wielu jego obrazach
  Alina Janowska – aktorka
  Alina Szapocznikow – polska rzeźbiarka i graficzka

  Przysłowia i powiedzonka:

  Jeśli pójdziesz do Aliny, wyjdziesz blady albo siny.

  Więcej w tej kategorii: « Andżelika Amelia »

  Skomentuj

  Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

  Sennik internetowy - Znaczenie snów
  Opis Imion męskich oraz żeńskich