Sny alfabetycznie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona żeńskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona męskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z

  Anna

  To imię żeńskie pochodzące z języka hebrajskiego od słowa -channah -wdzięk, łaska. Imię Anna oznacza kobietę miłą, łagodną i przyjemną.
  Anna to kobieta zaangażowana w sprawy rodzinne bardziej niż towarzyskie czy zawodowe. Lubi wygodne i spokojne życie, przestronne i ładne mieszkania, ciekawe i nowoczesne wnętrza – dlatego na męża poszukuje mężczyzny z zasobnym portfelem lub perspektywami. Oprócz tego musi go cechować stoicka cierpliwość. Chętnie zamieszka w cichej i spokojnej miejscowości, gdzie będzie mogła otoczyć się naturą i odpocząć. Jej rodzinie nie powinno niczego brakować dzięki oddaniu i wrodzonej gospodarności Anny. Nie jest jednak sknerą – kocha robić prezenty bliskim i sprawia jej to niewysłowioną przyjemność.
  Anna jest wrażliwa, energiczna i pomysłowa, przy tym ma chłonny i błyskotliwy umysł. Niestety uważa, iż posiada monopol na rację – potrafi do tego rozkazywać i wymuszać posłuszeństwo. Dobrze radzi sobie w życiu zawodowym i kształci się na wybitną specjalistkę, która zdobywa pieniądze i sławę. Pogoda ducha i wewnętrzne ciepło sprawiają, że Anna jest idealnym rozmówcą. Każdy lubi przebywać w jej towarzystwie. Nikogo nie urazi, jest delikatna i taktowna. Zawsze stara się pomóc, gdy widzi taką potrzebę. Nie odwróci się od drugiego człowieka i nie przejdzie obok niego obojętnie. Anna bardzo nie lubi być sama, dlatego jest otwarta na ludzi i posiada liczne grono przyjaciół. Jak mało kto rozumie, że każdy posiada zarówno zalety jak i wady, dlatego szybko wybacza tym, którzy wyrządzili jej krzywdę.

  Zawody dla Anny :
  powinna wykonywać pracę zgodną z jej zamiłowaniami: sztuka, film, muzyka, rękodzieło artystyczne. Sprawdza się też w zawodzie nauczyciela lub pedagoga.

  Imieniny Anny:
  9 stycznia, 1 lutego, 3 marca, 26 marca, 8 kwietnia, 16 kwietnia, 7 czerwca, 9 czerwca, 17 czerwca, 26 czerwca , 27 czerwca, 6 lipca, 13 lipca, 15 lipca, 20 lipca, 23 lipca, 26 lipca, 26 sierpnia, 21 września, 1 października, 3 października, 4 października, 5 października, 13 października, 15 października, 26 października, 20 listopada, 21 listopada, 28 listopada. Najbardziej popularną datą jest 26 lipca.

  Patroni Anny:
  Św. Anna – matka Najświętszej Marii Panny. W Polsce miejscem jej kultu jest Góra św. Anny koło Opola. Patronka piekarzy, żeglarzy, matek i małżeństw.

  Odmiany i zdrobnienia imienia Anna:
  Andzia, Andziunia, Aneczka, Anelka, Ania, Aniula, Aniulka, Aniusia, Anka, Anuchna, Anula, Anulka, Anusia, Anusieńka, Haneczka, Hania, Haniusia, Hanusia

  Formy obcojęzyczne:
  Ana, Anna (ogólnie przyjęta forma), Ann, Anna, Anne, Hannah, Nancy (ang.), Anna, Anne (niem.)

  Nazwiska pochodzące od imienia Anna:
  Ankiewicz, Ankosz, Ankowski, Annaszek, Annusz, Annowski, Anusz, Anuszkiewicz, Anuszkowic, Anuszowicz

  Znani imiennicy:
  Anna Hanka Bielicka – aktorka
  Anna Dymna – aktorka
  Anna German – piosenkarka
  Anna Jagiellonka – królowa Polski
  Anna Jantar – piosenkarka
  Anna Maria Jopek – piosenkarka
  Anna Seniuk – aktorka

  Przysłowia i powiedzonka:
  Od świętej Anki zimne noce i poranki.
  Szczęśliwy kto na świętą Annę upatrzy sobie pannę.
  Na świętą Annę mrowiska, szukaj w zimie ogniska.
  Andzia płakała, ale przystała.

  Więcej w tej kategorii: « Antonina Anita »

  Skomentuj

  Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

  Sennik internetowy - Znaczenie snów
  Opis Imion męskich oraz żeńskich