Sny alfabetycznie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona żeńskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona męskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z

  Antonina

  To żeński odpowiednik imienia Antoni, które pochodzi od nazwy rodu Antoniuszów. Imię to oznacza: wspaniała, doskonała, wybitna.

  Jej spokojne życie oraz dobra praca opierają się na poczuciu bezpieczeństwa. Dlatego Antonina niechętnie podchodzi do wszelkich zmian. Woli stare śmiecie i znane sobie problemy niż ryzyko związane z nowymi. Nie raz w życiu się sparzyła, stąd jej nadmierna ostrożność, także wobec ludzi. W pracy jest sumienna i dobrze zorganizowana. Jeśli odpowiednio wykorzysta swój potencjał, może wiele osiągnąć i zrobić karierę. Jednakże ciężko jej się przełamać. Jest wprawdzie ambitna i uwielbia być chwalona, ale woli, aby ludzie sami docenili jej trud. Nie lubi na siłę wyróżniać się z tłumu i wywyższać. Źle znosi krytykę oraz bardzo długo pamięta niepochlebne opinie o sobie. Zrażona niepowodzeniami, woli się nie wychylać i często zaszywa się przed światem. Kiedy może chętnie pomaga innym a w pracy cieszy się powszechną sympatią.W żadnej sytuacji życiowej nie unosi się pychą i jest wyjątkowo dobroduszna oraz bezinteresowna. Każdy znajdzie u niej pomoc i dobre słowo. Chyba że wcześniej czymś się Antoninie naraził – to pamiętliwa kobieta, która silnie przeżywa krzywdy i jest niezwykle czuła na swoim punkcie. Zdecydowanie woli przebywać w zaufanym gronie bliskich przyjaciół niż narażać się na zranienia. Potrafi obdarzyć drugiego człowieka czułością oraz bliskością, chociaż pod wpływem doświadczeń ciężko jej zaufać innemu. Antonina to subtelna i delikatna kobieta, która tworzy silne oraz stabilne więzi partnerskie. Poszukuje stałości i bezpieczeństwa. Jest rodzinna i oddana swoim najbliższym ale tylko wtedy, gdy czuje się spełniona jako matka, żona i gospodyni. Szczęście rodzinne stanowi dla niej rekompensatę nieosiągniętej kariery zawodowej lub nieodniesionych sukcesów na innym polu. Z łatwością za to wybiera samotny styl życia, jeśli się spełnia w pracy i jest doceniana w społeczeństwie. Antonina tak naprawdę rzadko bywa do końca szczęśliwa w życiu, zawsze będzie jej czegoś brakować.

  Zawody dla Antoniny:
  plastyczka, bibliotekarka, przewodnik turystyczny, konserwator zabytków

  Imieniny Antoniny:
  9stycznia , 12 stycznia , 17 stycznia, 6 lutego , 7lutego , 28 lutego, 1 marca, 28 marca, 3 kwietnia, 4 kwietnia , 10 kwietnia, 2 maja, 3 maja , 4 maja, 10 maja, 12 czerwca, 13 czerwca, 14 czerwca, 5 sierpnia , 7 sierpnia, 24 sierpnia, 3 września, 24 października , 27 października, 31 października, 7 listopada, 28 grudnia. Najbardziej popularną datą jest 4 maja.

  Patroni Antoniny:
  Św. Antonina z Nicei – męczennica, zamordowana w 306 roku za wiarę chrześcijańską z rozkazu cesarza Galeriusza Maksymiana. Kiedy aresztowana Antonina odmówiła wyparcia się wiary, została wysłana do domu publicznego aby zostać zhańbioną i stracić dziewictwo. Podczas próby ucieczki w przebraniu mężczyzny została schwytana wraz z mężczyzną, który jej pomagał. Oboje zostali poddani torturom i spaleni żywcem.

  Odmiany i zdrobnienia imienia Antonina:
  Antoninka, Antosia, Antoszka, Antośka, Nina, Tonia, Tosia, Tosieńka, Tośka

  Formy obcojęzyczne:
  Antonina (ogólnie przyjęta forma)

  Znani imiennicy:
  Antonina Barczewska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna
  Antonina Kawecka – śpiewaczka operowa
  Antonina Krzysztoń – piosenkarka
  Antonina Sielska – Polka odznaczona medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata
  Antonina Taborowicz – lekkoatletka

  Więcej w tej kategorii: « Anastazja Anna »

  Skomentuj

  Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

  Sennik internetowy - Znaczenie snów
  Opis Imion męskich oraz żeńskich