Sny alfabetycznie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona żeńskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona męskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z

  Anastazja

  To imię żeńskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa –anastasis- powstanie, zmartwychwstanie. Imię więc to oznacza kobietę zmartwychwstałą lub wskrzeszoną.

  Anastazja z dynamizmem i entuzjazmem chętnie zmieniłaby cały świat. Głównie po to, by spełniał jej wizję i realizował jej wartości. To bardzo żywiołowa, gwałtowna i kapryśna kobieta. Często bywa nieprzewidywalna. Żyje w nieustannym ruchu a wyzwań i zmian potrzebuje jak powietrza. Świetnie sprawdzi się w zawodach wymagających dynamizmu, otwartości i elastyczności. Lubi się dokształcać i rozwijać swój intelekt. Nie spoczywa na laurach, ale stara się sprostać wymaganiom. Bardzo liczy się z opinią otoczenia, chociaż przyjaciół zmienia dość często. Nie rozstaje się jednak z nikim w gniewie, po prostu zmienia proporcje w obdarzaniu sympatią. Jest mimo to osobą lubianą, otwartą, życzliwą, pełną taktu i wrodzonej dobroci, która pozwala jej zrozumieć problemy innych. Chętnie pomaga bliskim i nikogo nie podejrzewa o złe intencje. Znajomi ją lubią i obdarzają zaufaniem – to jedna z tych osób, z którą można konie kraść. W jej domu nie panuje nuda ani rutyna, potrzebuje jednak bardzo wyrozumiałego i spokojnego partnera, który powinien okazywać wyrozumiałość oraz umieć zachować stoicki spokój. Zaowocuje to wielce interesującym związkiem. Jeśli i ona nauczy się nieco hamować oraz powściągnie swą zaborczość, stanie się idealną żoną, której wszechstronność będzie nieoceniona.

  Zawody dla Anastazji :
  marketing, turystyka, aktorstwo

  Imieniny Anastazji:
  21 stycznia, 27 lutego, 15 kwietnia, 17 sierpnia, 25 grudnia.
  Najbardziej popularną datą jest 25 grudnia.

  Patroni Anastazji :
  Św. Anastazja – rzymianka, uczennica apostoła Piotra i Pawła. Poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowania chrześcijan przez cesarza Nerona.
  Św. Anastazja z Sirmium (III – IV w.) – wychowana przez matkę na chrześcijankę. Po śmierci męża udała się do Ilirii aby nieść pomoc tamtejszym chrześcijanom. Skazana przez cesarza Dioklecjana na tortury i śmierć na stosie. Patronka cenzorów i tkaczy.

  Odmiany i zdrobnienia imienia Anastazja :
  Ana, Anasia, Anastusia, Anaszka, Nadzia, Nadziula, Nadziulka, Nasia, Nastazja, Nasteczka, Nastek, Nasti, Nastka

  Formy obcojęzyczne:
  Anastasia (łac., hiszp., niem., wł.), Anastasia, Anstice, Stacey (ang.), Anastasie, Anastaise (fr.), Anastasija (ros.)

  Znani imiennicy:
  Anastazja – żona księcia mazowieckiego Bogusława I
  Anastazja – najmłodsza córka ostatniego cara Rosji Mikołaja II
  Anastazja Romanowna Zacharyna – żona rosyjskiego cara Iwana IV Groźnego

  Więcej w tej kategorii: Antonina »

  Skomentuj

  Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

  Sennik internetowy - Znaczenie snów
  Opis Imion męskich oraz żeńskich