Sny alfabetycznie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona żeńskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
  Imiona męskie : A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z

  Imiona

  Każdego z nas identyfikuje imię i nazwisko. Do kształtowania cech naszej osobowości przyczyniają się w głównej mierze IMIONA. Ta wiedza znana była ludziom od zawsze i dlatego nasi przodkowie nadawali swym dzieciom imiona, których znaczenie zawierało określone cechy charakteru ,np. Sławomir- (Sławo-sława, sławić; mir-pokój) ten, który zdobywa sławę poprzez pokój.

  Z czasem zapomniano o tym fakcie i zaczęto nadawać dzieciom imiona mając na uwadze aktualną modę , popularność imienia, opinię najbliższych, imiona ulubionych bohaterów ( filmowych, literackich,) piosenkarzy, celebrytów. Czy to zawsze jest dobry wybór ?

  Przy wyborze trzeba sprawdzić czy imię pasuje do nazwiska, czy nie jest to ośmieszające lub wprawiające w zażenowanie zestawienie. Należy kierować się dobrem dziecka ,bo to ono będzie nosić to imię przez całe życie. Na naszej liście przedstawione zostały popularne imiona żeńskie i męskie, ich znaczenie i pochodzenie. Dzięki tej lekturze stanie się jasne jakie cechy charakteru i osobowości zostaną przekazane dziecku w momencie nadania mu imienia.

  Sennik internetowy - Znaczenie snów
  Opis Imion męskich oraz żeńskich